Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alternativní medicína

20. 10. 2007
- Reflexologie je založena na předpokladu, že všechny orgány vašeho těla mají své zóny na ploskách rukou a nohou. Reflexologové odstraňují masáží těchto oblastí bolest, snižují stres a zlepšují krevní oběh.

- Aromatická terapie používá k léčbě fyzických poruch vašeho těla potírání těla roztoky rostlinných olejů.

- Chiropraxe spočívá v manipulaci s páteří a jinými částmi těla. Je založena na myšlence, že bolest v zádech, jsou způsobeny postižením nervového systému.

- Rostlinná (herbální) je používána po stovky let. Jsou v ní používány různé rostliny divoce rostoucí nebo i cíleně pěstované. Lěčitelé používající k léčbě rostliny se nazývají herbalisté.

- Holistická medicína je založena na myšlence, že je mnoho faktorů vyvolávajících nemoci - jako jsou genetické, výživa, rodinné vztahy, stres, práce atd.

- Homeopatie předpokládá, že látky vyvolávající různé symptomy u zdravé osoby mohou být použity při léčení podobných symptomů u osoby nemocné. Látky jsou podávány ve velmi zředěné formě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Herbální medicína - upřesnění...

(Mirek-777; (Filozof), 25. 5. 2013 20:50)

Dobrý den, děkuji vám za propagaci Alternativní medicíny, (resp. Alternativních směrů). Pouze bych si dovolil upřesnit toto:
Rostlinná (= herbální) medicína (BYLINKÁŘSTVÍ a KOŘENÁŘSTVÍ) se používá prokazatelně již více než 5000 let; je tedy třeba uvést ""Po několik tisíciletí"", a nikoliv ""Po stovky let"".
LÉČITEL používající byliny je BYLINKÁŘ, event. pokud má vzdělání medicínského směru, potom je to FYTOTERAPEUT. Zastaralý pojem ""Herbalista"" se používal od starověku po středověk, dnes se již nepoužívá, a je považován za ZASTARALÝ (=mnoho lidí tento pojem nezná a spojuje si ho zcela nesystémově s pojmy Spiritista, Inkluzionista atp.) Děkuji a přeji hezký den. Mirek, e-mail:
((( mirek-post@post.cz )))